Jak zwiększyć masę odsadzeniową prosiąt - kopalko.pl - sklep dla hodowców

Preparat mlekozastępczy dla prosiąt skutecznie zwiększa masę odsadzeniową prosiąt.

Jednym z największych wyzwań w hodowli trzody chlewnej jest poprawa wyników rozrodu. Dzięki nowoczesnym metodom zarządzania stadem, optymalizacji żywienia oraz postępów w hodowli można uzyskać coraz większą ilość prosiąt urodzonych w miocie. Postęp genetyczny powoduje, że wzrasta plenność loch. Lochy rodzą coraz więcej prosiąt, ale nie produkują więcej mleka.

Hodowcy szukają więc skutecznych rozwiązań, gdy locha ma mało mleka, a miot jest duży. Co robić w sytuacji, gdy locha nie chce karmić prosiąt? Jak odchować duże mioty prosiąt? Jak uzyskać większą masę przy odsadzeniu?

Te problemy udaje się rozwiązać stosując preparat mlekozastępczy dla prosiąt Porcolac Extra.

Jak uczyć prosięta pobierania paszy.

Firma FrieslandCampina Nutrifeed opracowała preparat mlekozastępczy dla prosiąt Porcolac Extra, który wspomaga rozwój prosiąt po urodzeniu.

Zaleca się, aby podawać mleko dla prosiąt Porcolac Extra od 2 do 14 dnia po urodzeniu. Jest to szczególnie istotne, gdy miot prosiąt jest duży. Zazwyczaj locha ma niewystarczającą ilość mleka, aby odchować większą ilość prosiąt. Z tego powodu w pierwszych tygodniach miot prosiąt się różnicuje. Pojawiają się prosiaki niejadki, które są zbyt słabe, aby konkurować o mleko lochy z innymi prosiętami. Zastosowanie mleka dla prosiąt Porcolac Extra dostarcza dodatkową dawkę energii oraz zmniejsza ryzyko upadków. Dzięki temu można uzyskać wyrównany miot oraz silniejsze prosięta, które osiągają większa masę.

 Należy pamiętać, że:

 

  • Masa prosiąt w okresie odsadzenia wpływa na późniejsze wyniki tuczu świń.
  • Im większa masa prosiąt przy odsadzeniu, tym większa masa tuczników przy uboju.
  • Cięższe prosięta przy odsadzeniu od lochy, to mniejszy całkowity procent upadków zwierząt.  

Przygotowanie prosiąt do odsadzenia od lochy.   

Odsadzenie od lochy, to najtrudniejszy okres w życiu prosiąt. Nowe warunki środowiskowe, brak mleka, stres i nowa dieta powoduje zmniejszenie pobierania paszy. Prosięta nie mają wystarczającej ilości energii. Następstwem może być utrata masy ciała prosiąt. Jest również duże ryzyko, że po odsadzeniu od lochy będą występować biegunki oraz upadki prosiąt.

Skutecznym sposobem na przygotowanie prosiąt do odsadzenia jest podawanie preparatu mlekozastępczego Porcolac Extra przez 5 dni przed planowanym odsadzeniem, aby dostarczyć zwierzętom dodatkową dawkę energii. W tym okresie, dzięki większemu pobieraniu  składników żywieniowych następuje szybszy rozwój przewodu pokarmowego prosiąt. W rezultacie młode zwierzęta po odsadzeniu od lochy mają zapewniony lepszy start i osiągają lepsze przyrosty masy ciała.

Mleko dla prosiąt Porcolac Extra zwiększa przyrosty po odsadzeniu.

Badania przeprowadzone w Schothorst Feed Research w Holandii pokazują, że stosowanie preparatu mlekozastępczego Porcolac Extra zwiększa przyrosty masy prosiąt.

Porcolac Extra stosowany przed odsadzeniem od lochy powodował, że prosięta w 28 dniu po odsadzeniu były średnio o 0.9 kg cięższe. Podawanie mleka dla prosiąt Porcolac Extra przed odsadzeniem wpływało pozytywnie jeszcze przez 4 tygodnie po odsadzeniu od lochy. Podobne wyniki uzyskuje się na fermach towarowych. 

Stosowanie mleka Porcolac Extra to korzyści dla hodowcy

Preparat mlekozastępczy dla prosiąt Porcolac Extra może być stosowany w wielu różnych sytuacjach. Gdy locha nie może lub nie chce karmić prosiąt. Gdy miot jest bardzo duży i nie wszystkie prosięta mają dostęp do mleka. W tych awaryjnych sytuacjach Porcolac Extra może zastąpić mleko lochy.

Porcolac Extra to korzyści dla hodowcy:

  • Zwiększa masę odsadzeniową prosiąt
  • Wyrównuje miot
  • Zmniejsza śmiertelność
  • Zwiększa przyrosty po odsadzeniu   

Stosowanie preparatu mlekozastępczego dla prosiąt Porcolac Extra to najlepsza inwestycja!

Więcej szczegółów na temat Porcolac Extra znajdziesz tutaj.

Produkujesz pasze dla prosiąt? Zapoznaj się z także z ofertą produktów pasz dla trzody.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego.

Brak produktów w koszyku