Mleko dla prosiąt - kopalko.pl - sklep dla hodowców
Hodowcy świń zawsze szukają skutecznych sposobów, aby bezpiecznie odchować wszystkie urodzone prosięta. Co zrobić, gdy miot jest duży, a locha ma mało mleka? Jak poradzić sobie w sytuacji, gdy locha nie chce karmić prosiąt? W tym artykule przedstawiamy mleko dla prosiąt Porcolac Quick. Preparat mlekozastępczy dla prosiąt, który pomaga odchować duże mioty oraz może zastąpić mleko lochy.

Poprawa wyników rozrodu

Nowoczesne metody zarządzania stadem, optymalizacja żywienia oraz postępy w hodowli świń pozwalają uzyskać coraz więcej prosiąt urodzonych w miocie. Postęp genetyczny powoduje, że wzrasta plenność loch. Lochy rodzą coraz większą liczbę prosiąt, ale nie produkują więcej mleka!

Rosnącym problemem jest więc odchowanie dużych miotów prosiąt. Mleko dla prosiąt, które stosuje się przed odsadzeniem od lochy pozwala wyrównać miot oraz zwiększyć masę odsadzeniową.

Dzięki podawaniu prosiętom dodatkowego mleka można również poprawić kondycję loch, bo prosięta mogą być lepiej przygotowane do samodzielnego pobierania paszy i szybszego odsadzenia.

Masa prosiąt decyduje o wynikach tuczu

Temat zwiększania masy odsadzeniowej prosiąt opisywaliśmy szczegółowo w poprzednim artykule, który można znaleźć tutaj.

Należy pamiętać, że masa prosiąt przy odsadzeniu decyduje o późniejszych wynikach tuczu. Im większa masa prosiąt przy odsadzeniu, tym większa masa tuczników przy uboju. Cięższe prosięta przy odsadzeniu od lochy, to mniejszy całkowity procent upadków zwierząt.

Mleko dla prosiąt Porcolac Quick

W naszej ofercie mamy najwyższej jakości preparat mlekozastępczy dla prosiąt Porcolac Quick holenderskiej firmy Nutrifeed, który wspomaga rozwój prosiąt po urodzeniu.

Mleko Porcolac Quick produkowane jest z najwyższej jakości surowców mlecznych. Wyjątkowa receptura i mleczny smak sprawia, że preparat jest chętnie pobierany przez prosięta. Porcolac Quick zawiera starannie wyselekcjonowane surowce mleczne, które pozwalają rozpuszczać Porcolac Quick w zimnej wodzie.

Porcolac Quick to super jakość

Mleko dla prosiąt Porcolac Quick to doskonałe źródło niezbędnych składników pokarmowych. Zawiera suszony rozpyłowo tłuszcz, którego mikrocząsteczki są mniejsze od tych zawartych w mleku lochy. Dzięki temu metabolizm tłuszczów przebiega sprawniej, a prosięta mogą efektywniej wykorzystywać energię.

Temat energii w paszach dla prosiąt opisywaliśmy szczegółowo w poprzednim artykule, który można znaleźć tutaj.

Preparat mlekozastępczy Porcolac Quick zawiera wysokiej jakości oleje roślinne w tym 40% oleju kokosowego. Dzięki temu można zachować równowagę pomiędzy zdrowotnością, poziomem energii paszy i uzyskiwanymi przyrostami prosiąt.

Ponadto mleko wzbogacone jest o emulgator, który zwiększa przyswajalności tłuszczów. Zawiera również zakwaszacze, oraz probiotyki.

Porcolac Quick ma doskonałe cechy fizyczne i może być rozpuszczane w zimnej wodzie (od 10 ˚C), co ułatwia przygotowanie mleka dla prosiąt. Mleko jest stabilne po rozpuszczeniu i może być stosowane w automatycznych systemach pojenia prosiąt.

Stosowanie Porcolac Quick to więcej korzyści

Preparat mlekozastępczy dla prosiąt Porcolac Quick może być stosowany w różnych sytuacjach. Gdy locha nie może lub nie chce karmić prosiąt lub gdy miot jest bardzo duży i nie wszystkie prosięta mają dostęp do mleka. Mleko dla prosiąt sprawdza się doskonale w przypadkach awaryjnych, gdy locha padnie, to Porcolac Quick może zastąpić mleko matki.

Wspomaganie miotu przed odsadzeniem od lochy poprzez podawanie mleka dla prosiąt zawsze przynosi korzyści:

  • Zwiększa masę odsadzeniową prosiąt
  • Wyrównuje miot
  • Zmniejsza śmiertelność
  • Zwiększa przyrosty po odsadzeniu

Podawanie mleka Porcolac Quick przed odsadzeniem korzystnie wpływa na prosięta nawet przez kolejne 4 tygodnie po ich oddzieleniu od lochy.

Stosowanie preparatu mlekozastępczego dla prosiąt Porcolac Quick to najlepsza inwestycja!

Jak stosować Porcolac Quick 

Mleko dla prosiąt wspiera rozwój prosiąt po urodzeniu oraz w trudnym okresie okołoodsadzeniowym. Zaleca się stosowanie Porcolac Quick w dwóch okresach życia prosiąt:

1 okres: od 2 do 14 dnia po urodzeniu, w celu wsparcia rozwoju i poprawy zdrowotności zwierząt.

2 okres: przez 5 dni przed odsadzeniem od lochy, co pozwala na uzyskanie większych przyrostów po odsadzeniu.

Podawanie mleka dla prosiąt  Porcolac Quick do 14 dnia po urodzeniu jest szczególnie istotne, gdy miot prosiąt jest duży. Zazwyczaj locha ma niewystarczającą ilość mleka, aby odchować większą ilość prosiąt. Z tego powodu w pierwszych tygodniach miot prosiąt się różnicuje. Pojawiają się prosiaki niejadki, które są zbyt słabe, aby konkurować o mleko lochy z innymi prosiętami.

Zastosowanie mleka dla prosiąt Porcolac Quick dostarcza dodatkową dawkę energii oraz zmniejsza ryzyko upadków mniejszych prosiąt. Dzięki temu można uzyskać wyrównany miot oraz silniejsze prosięta.

Przygotowanie prosiąt do odsadzenia od lochy.   

Odsadzenie od lochy to najtrudniejszy okres w życiu prosiąt. Skutecznym sposobem na przygotowanie prosiąt do odsadzenia jest podawanie preparatu mlekozastępczego Porcolac Quick przez 5 dni przed planowanym odsadzeniem. W tym okresie, dzięki większemu pobieraniu składników żywieniowych następuje szybszy rozwój przewodu pokarmowego prosiąt. W rezultacie młode zwierzęta po odsadzeniu od lochy mają zapewniony lepszy start i osiągają lepsze przyrosty masy ciała.

Obejrzyj film i przekonaj się, jak w prosty sposób przygotować mleko dla prosiąt Porcolac Quick!

Więcej szczegółów na temat dawkowania prosiętom mleka Porcolac Quick można znaleźć tutaj.

Zobacz również naszą pełną ofertę produktów dla trzody chlewnej.

Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym.

Brak produktów w koszyku