Mleko dla cieląt - kopalko.pl - sklep dla hodowców

Wielu hodowców ma świadomość, że właściwie prowadzony odchów cieląt przynosi korzyści przez cały okres użytkowania krowy mlecznej. Dzisiejsze cielę, to przecież przyszła krowa mleczna! Dlatego ważne jest, aby od początku odchowu stworzyć cielętom najlepsze warunku rozwoju. Właściwe warunki środowiskowe oraz optymalne żywienie to klucz do szybkiego i bezproblemowego odchowu. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jakie jest najlepsze mleko dla cieląt?

Preparaty mlekozastępcze dla cieląt, czy mleko pełne?

W środowisku hodowców bydła mlecznego od dawna toczy się dyskusja, jakie rozwiązanie jest lepsze? Czy stosowanie mleka pełnego w żywieniu cieląt jest optymalne? Czy preparaty mlekozastępcze są najlepszym rozwiązaniem? A może oba rozwiązania są dobre? Co jest najbardziej opłacalne? Wybór technologii odchowu zawsze należy do hodowcy.

Wyniki badań dowodzą jednak, że z punktu widzenia optymalnego rozwoju cieląt, odchów prowadzony z wykorzystaniem wysokiej jakości preparatów mlekozastępczych jest najlepszym rozwiązaniem. Stosowanie dobrej jakości preparatów mlekozastępczych zapewnia wysokie przyrosty oraz właściwy i szybki rozwój żwacza oraz ogranicza ryzyko transmisji chorób.   

Intensywny odchów cieląt   

Hodowcy bydła wiedzą, że odchów cieląt jest okresem wymagającym wiele uwagi. W tym czasie decyduje się przyszła wydajność stada krów mlecznych oraz osiągane dochody.

Na ogół zaleca się pojenie cieląt preparatem mlekozastępczym w dawce 125 g/ 1 litr wody. Okazuje się jednak, że odejście od standardowych zaleceń jest bardziej opłacalne. Zwiększenie dawki preparatu mlekozastępczego daje lepsze efekty. Intensywny odchów przynosi również korzyści w dłuższym okresie, tj. w trakcie użytkowania krowy mlecznej.

Badania naukowe oraz praktyka hodowlana wykazuje, że podawanie cielętom większej ilości mleka dziennie oraz większe stężenie preparatu mlekozastępczego, lepiej zaspokajają potrzeby cieląt. Wykorzystanie pełnego potencjału wzrostu cielęcia powoduje, że w przyszłości hodowca otrzyma silniejsze stado krów mlecznych, a więc większe zyski z produkcji mleka. 

Stosowanie preparatów mlekozastępczych, to efekty na każdym etapie hodowli

Cielęta:

 • Lepsza zdrowotność, mniejsze koszty opieki weterynaryjnej.
 • Niższa śmiertelność
 • Większe przyrosty

Jałówki:

 • Większa odporność
 • Wcześniejsze pierwsze wycielenia

Krowy mleczne:

 • Większa ilość laktacji
 • Wyższa produkcja mleka

Intensywny odchów cieląt tylko z wykorzystaniem preparatów mlekozastępczych

Należy jednak pamiętać, że intensywny odchów z wykorzystaniem wyższych dawek jest korzystny tylko wtedy, gdy stosowane są dobrej jakości preparaty mlekozastępcze.

Nie można zwiększać dawek wykorzystując do odchowu cieląt mleka pełnego.

Pojenie cieląt zbyt dużą ilością mleka pełnego powoduje:

 • Biegunki pokarmowe z powodu spożycia zbyt dużej ilości tłuszczu z mleka
 • Opóźnienie odsadzenia cieląt
 • Zbyt wolny rozwój żwacza na skutek małego pobierania koncentratów.

Więcej informacji na temat zasad intensywnego odchowu cieląt można znaleźć w naszym wcześniejszym artykule.

Preparat mlekozastępczy dla cieląt Kalvolac

W naszej ofercie znajduje się preparat mlekozastępczy dla cieląt Kalvolac, który jest zalecany do intensywnego odchowu cieląt zaraz po siarze, tj. od 3 dnia do 9 tygodnia życia. Kalvolac to mleko dla cieląt bez GMO.

Mleko dla cieląt Kalvolac jest produkowane z najlepszych surowców mlecznych, łatwo przyswajalnego białka serwatki słodkiej oraz suszonych rozpyłowo tłuszczów.

Mleko Kalvolac zawiera 60% oleju palmowego i 40% oleju kokosowego.

Właściwa proporcja olejów gwarantuje lepszą strawność tłuszczów i mniejsze ryzyko wystąpienia biegunki pokarmowej u cieląt.

Więcej informacji na temat roli tłuszczów w mleku dla cieląt można znaleźć tutaj.

Do produkcji mleka dla cieląt Kalvolac wykorzystuje się łatwo przyswajalną słodką serwatkę. Serwatka w mleku dla cieląt stymuluje pobieranie paszy treściwej, co wpływa korzystnie na rozwój żwacza.

Artykuł na temat białka w preparatach mlekozastępczych dla cieląt dostępny jest tutaj.

Korzyści stosowania mleka dla cieląt Kalvolac

Kalvolac ma dobrze zbilansowany poziom białka i tłuszczu, stabilny skład oraz poziom witamin i mikroelementów dostosowany do potrzeb cieląt.

Stosowanie mleka dla cieląt Kalvolac zapewnia korzyści w odchowie cieląt:

 • Wysokie przyrosty oraz właściwy rozwój żwacza.
 • Mniejsza konieczność stosowania antybiotyków.
 • Ograniczenie ryzyka transmisji chorób.
 • Łatwość stosowania- doskonała rozpuszczalność.
 • Możliwość stosowania w automatach do pojenia cieląt.
 • Gwarancja uzyskania najlepszych wyników odchowu.
 • Zmniejszenie całkowitych kosztów odchowu cieląt.

Kalvolac jest dostępny w workach 25 kg.

Więcej szczegółów na temat preparatu mlekozastępczego dla cieląt Kalvolac na stronie sklepu.

Preparat mlekozastępczy Kalvolac został opracowany przy współpracy z najlepszymi hodowcami!

Zobacz naszą pełną ofertę preparatów mlekozastępczych dla cieląt.

Jeśli interesuje Cię harmonogram intensywnego karmienia, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat stosowania preparatów mlekozastępczych Nutrifeed w odchowie cieląt.

Brak produktów w koszyku